Jeden z naszych Czytelników dowiedział się, że od stycznia 2020 roku na stacjach ładowania Niebieski Szlak (Trójmiasto-A1-A2-Warszawa) pobierane będą opłaty. Lotos potwierdził nam informację o wprowadzeniu opłat, jednak nie podał nam precyzyjnego cennika.

Cennik Niebieski Szlak = ~24 zł za ładowanie?

Nasz Czytelnik, Pan Marek, usłyszał od obsługi jednej ze stacji, że w styczniu będzie obowiązywała opłata wynosząca „około 24 złote” za jedno ładowanie. Można by spekulować, że będzie 24,6 zł, bo jest to dokładnie 20 złotych netto – ale tego już tak naprawdę nie wiemy.

Lotos potwierdził nam, że w styczniu 2020 roku faktycznie zostanie zakończony darmowy okres testowy ładowarek na Niebieskim Szlaku. Firma odpowiednio wcześniej poinformuje o nowym sposobie korzystania ze stacji ładowania, poda też cennik – zapewne wydarzy się to w pierwszym-drugim tygodniu roku, jeszcze przed feriami zimowymi, które dla części województw rozpoczną się już 13 stycznia 2020 roku.

Nie udało nam się potwierdzić kwoty wynoszącej 24 złote za jedno ładowanie. Niewykluczone, że wartości będą wyższe, bliskie tym, które stosuje GreenWay Polska i które wprowadził (i zawiesił) niedawno Tauron.

> eMap od Taurona dostępna do pobrania! Jest wersja dla iOS oraz Androida [linki]

Mamy nadzieję, że komercjalizacja usługi zakończy wszelkie problemy z korzystaniem ze stacji, spadki mocy i nieprzewidziane awarie.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]