Polska Grupa Energetyczna uruchamia w Łodzi kolejną stację ładowania samochodów elektrycznych. Stanęła ona przy szpitalu od ulicy Sanockiej. Operator podkreśla, że 100 procent energii na stacjach ładowania pochodzi ze źródeł odnawialnych – to pierwsza i jedyna taka deklaracja w Polsce.

Nowa stacja ładowania PGE Nowa Energia w Łodzi

Jak już wspomnieliśmy, stacja ładowania zostanie uruchomiona przy szpitalu im. Mikołaja Kopernika na ulicy Sanockiej 2 (PlugShare TUTAJ). Dowiedzieliśmy się, że jest ona jeszcze nieaktywna, ale ma wystartować „na dniach”.

Urządzenie wyposażone jest w dwa złącza szybkiego ładowania prądem stałym, Chademo i CCS, obsługujące moc do 50 kW. Posiada również złącze Typu 2 wykorzystujące prąd przemienny (do 22 kW). Osobom, które planują nieco dłuższy postój podczas wizyty w szpitalu, zalecamy, by stosowały złącze Typu 2. Kable szybkiego ładowania wykorzystujmy, jeśli chcemy zatrzymać się na 30 minut do maksymalnie godziny.

> Dopłaty do samochodów elektrycznych DLA FIRM z gotowym rozporządzeniem! Czekamy na zgodę KE i nabór wniosków

Aktualnie ładowanie na stacjach PGE Nowa Energia jest darmowe, cenniki powinny zostać ogłoszone w ciągu nadchodzących miesięcy.

Z punktu widzenia ekologii najważniejszy jest fakt, że PGE Nowa Energia jest dziś jedynym w Polsce operatorem sieci stacji ładowania, który gwarantuje, że stosowana na nich energia pochodzi w 100 procent ze źródeł odnawialnych. Odpowiednie dokumenty podpisano wewnątrz grupy kapitałowej – z PGE Energia Odnawialna – już we wrześniu 2019 roku (źródło).

Zdjęcie otwierające: (c) Łódź / Facebook

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]