Mieszkańcy Łodzi mają możliwość zgłaszania miejsc, w których miałyby zostać uruchomione punkty ładowania pojazdów elektrycznych. Jak informuje wiceprezydent miasta, do 2020 roku na jego terenie ma stanąć 210 ogólnodostępnych słupków i stacji ładowania.

Nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych w Łodzi

Zgodnie z wywiadem udzielonym Portalowi Samorządowemu, władze Łodzi stawiają na rozwój elektromobilności. Dlatego łodzianie mogą głosować na rekomendowane lokalizacje na platformie Vox Populi (źródło). Głosy te mają zostać wzięte pod uwagę przy montażu 210 punktów / słupków / stacji ładowania, które powinny stanąć w Łodzi do końca 2020 roku.

Przypomnijmy, że z punktu widzenia dotychczasowych doświadczeń, najlepsze lokalizacje do uruchamiania punktów ładowania to:

  1. parkingi przy sklepach, ale raczej na oddalonych od wejścia miejscach,
  2. parkingi niedaleko atrakcji turystycznych (uwaga o odległości jak powyżej),
  3. parkingi przy blokowiskach, „sypialniach” miasta.

> Nowe BMW i3 (2020) dostanie jeszcze większą baterię? [Auto Express]

Pierwsza opcja pozwala na uzupełnianie energii podczas robienia zakupów. Druga ściąga do miasta kierowców samochodów elektrycznych – a w Polsce są to dziś osoby zamożne, wykształcone, często na wysokich stanowiskach. Trzecia wreszcie działa na wyobraźnię mieszkańców bloków, których głównym (i rozsądnym) argumentem przeciwko zakupu elektryka jest „A gdzie ja go będę ładował?”

Warto dodać, że obecne władze Łodzi sprytnie podnoszą temat, z którym i tak będą musiały się zmierzyć. Ustawa o elektromobilności nakłada bowiem na miasta obowiązek rozpoznania tematyki i stopniowego montażu punktów ładowania. Włodarze miast, którzy nie przekują tego obowiązku na swój sukces, wykażą się zatem słabym zmysłem marketingowym.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]