GreenWay Polska pochwaliło się, że do końca sierpnia 2020 roku uruchomi wraz z GreenGoo na terenie Katowic 10 nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych z 20 punktami ładowania (wtykami/gniazdami). Wszystkie będą działały z wykorzystaniem prądu przemiennego (AC).

Katowice: nowe słupki ładowania do końca wakacji

Zastosowanie prądu przemiennego sprawia, że będziemy mieli do czynienia z urządzeniami, które pozwolą nam na wpięcie się do prądu i np. powolne zakupy – bez nadmiernej troski o czas postoju. Na każdej z uruchamianych przez GreenWay Polska i GreenGoo stacji dostępna moc ma wynieść do 22 kW.

We wszystkich lokalizacjach pojawią się też dwa oznaczone miejsca postojowe.

Uruchomienie sieci urządzeń związane jest z wynikiem przetargu ogłoszonego jeszcze w 2018 roku. Wtedy na dzierżawę lokalizacji z przeznaczeniem na budowę punktów ładowania zdecydowała się Magenta (dziś: Tauron Dystrybucja Serwis) oraz wspomniane GreenGoo. O ile Tauron poradził sobie z uruchomieniem sieci, o tyle GreenGoo najwyraźniej potrzebowało większego partnera.

> Tauron wprowadził opłaty na stacjach ładowania. Restart promocji, różne ceny w zależności od daty [aktualizacja]

Słupki ładowania pojawią się m.in. na ulicy Kościuszki, Mikołowskiej i Francuskiej. Urządzenia będą widoczne w sieci GreenWay i ogólnodostępne. Nie jest do końca jasne, czy zostaną na nich zastosowane ceny GreenWay Polska – aktualnie koszty w punktach partnerskich różnią się od oficjalnego cennika GreenWay.

Oto zaplanowana w 2018 roku mapa lokalizacji stacji ładowania na terenie Katowic. Obejmuje miejsca do dzierżawy, dziś zajęte przez urządzenia Tauronu oraz lokalizacje urządzeń GreenWay Polska/GreenGoo:

Zdjęcie otwierające: ładowanie Tesli Model 3 (c) GreenWay Polska

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]