GreenWay Polska poinformowało o wprowadzeniu nowej funkcji. Teraz po wyszukaniu stacji ładowania samochodów elektrycznych GreenWay w Mapach Google zobaczymy ich lokalizację, liczbę i moc złączy ładowania ORAZ aktualną dostępność punktów ładowania.

Mapy Google z nowymi danymi od największego polskiego operatora

Aby wyszukać stacje ładowania pojazdów elektrycznych GreenWay w Mapach Google, należy wykorzystać słowa kluczowe „greenway stacja” – przynajmniej w naszym przypadku taki zestaw dawał najlepsze rezultaty. Mapy wyszukają lokalizacje w naszej lub wybranej okolicy.

Żeby teraz sprawdzić, czy złącza są dostępne, należy kliknąć wybraną lokalizację. Na obrazku poniżej widać, że przy ulicy Kartuskiej 410 w Gdańsku do przewodu Typu 2 podłączony jest jakiś samochód, natomiast złącza Chademo i CCS są wolne.

Operator ostrzega jednak, żeby nowa funkcja jest dopiero testowana, dlatego na wszelki wypadek powinniśmy sprawdzać dostępność złączy na mapie/w aplikacji GreenWay. Szczególnie, że Mapy Google nie pozwolą nam na uruchomienie czy zakończenie procesu ładowania. Te funkcje nadal dostępne są wyłącznie u operatora, nie mówiąc już o historii ładowań czy rozliczeniach.

Faktycznie, podczas szybkiego skakania po mapie stacji ładowania znaleźliśmy co najmniej dwa urządzenia, które nie wyświetlają informacji o dostępności złączy. To urządzenia przy ulicy Światowida 17 w Warszawie i przy pl. Szwedzkim 3 w Jankach.

Nie zmienia to faktu, że operator idzie w dobrym kierunku: przy wyszukiwaniu na Mapach Google bardziej ogólnego terminu „stacja ładowania” urządzenia GreenWay zaczynają się wyróżniać najbardziej rozbudowaną informacją o dostępności złączy. W Warszawie takie dane podaje jeszcze tylko Innogy, w innych miastach nie udało nam się znaleźć podobnej funkcjonalności – w najlepszym razie była tylko liczba i rodzaj dostępnych złączy.

> MOP Wierzbnik (A4, pod Brzegiem) z nową stacją ładowania samochodów elektrycznych. Tylko CCS i Chademo

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]