Dwie informacje z rynku operatorów stacji ładowania. Pierwsza dotyczy darmowego ładowania na stacjach Energii, druga lokalizacji uruchomionych przez GreenWay Polska. Wzbogacamy ją o ostrzeżenie internautów i Czytelników przed lokalizacjami wykorzystującymi obniżoną moc.

Darmowe ładowanie na stacjach Energi również w wakacje

Wczoraj informowaliśmy o 7 nowych stacjach ładowania Energi Obrót, które pojawiły się na północy Polski, w tym stacjach szybkiego ładowania DC w Gdańsku i Pucku. Podawaliśmy też ploteczkę, że cennik ładowania ma zostać ogłoszony przed wakacjami.

> Nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych Energa Obrót: Gdańsk, Sopot, Puck, Kosakowo, Jastarnia, Płock

Okazuje się, że plotka nie musi być prawdziwa. Nasz informator z kręgów bliskich operatorowi twierdzi, że stacje ładowania Energi mogą pozostać darmowe nawet do końca roku. Będzie tak choćby dlatego, że firma zostanie wkrótce przejęta przez Orlen, pojawi się więc konieczność integracji, więc nie ma sensu modyfikowanie systemu zarządzania i uruchamianie mechanizmu rozliczeń, by zaraz go zmieniać.

Dwie nowe stacje GreenWay Polska plus zapowiedzi na maj-czerwiec

GreenWay Polska pochwalił się, że w kwietniu 2020 roku uruchomił dwie stacje ładowania:

  • Syców, niedaleko S8, Aroma Stone, Szosa Kępińska 79 (tylko AC) – PlugShare TUTAJ,
  • Gdynia, stacja paliw Amic, Wielkopolska 260 (AC/DC) – PlugShare TUTAJ.

Operator zapowiada, że w maju i czerwcu wystartuje z kolejnymi lokalizacjami w Warszawie, Krakowie, Płocku, Białymstoku, Bielsku-Białej, Sosnowcu, Rybniku (źródło).

Jednocześnie pojawiają się głosy, że należy uważać na stacje ładowania GreenWay Polska z szybkościami obniżonymi do 40 kW (są oznaczone na mapie). Zdarza się, że nie trzymają one mocy i zamiast deklarowanych 40 kW otrzymujemy kilkanaście, maksymalnie dwadzieścia kilka kilowatów, co znacząco wydłuża konieczny postój (źródło plus informacje od Czytelników).

> Uchwyt na telefon, żeby w Tesli Model 3 mieć licznik za kierownicą – hit czy kit?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]