Greenway Polska poinformował o zawiązaniu współpracy z firmą Amrest, operatorem barów KFC w Polsce. Dzięki niej uruchomiono właśnie dwie szybkie ładowarki na MOP Olsze (A1 Gdańsk – Toruń) oraz wytypowano pięć kolejnych lokalizacji na szybkie stacje ładowania.

Stacje ładowania Greenway przy KFC

MOP Olsze już działa, ładowarki znajdują się w kierunku na Gdańsk (PlugShare TUTAJ) i na Toruń (TUTAJ) przy autostradzie A1. Wyposażone są standardowo, w złącza CCS, Chademo i Type 2 (Mennekes), obsługują moc do 50 kW.

Lokalizacja wypełnia dziurę w drodze do Trójmiasta: wcześniejsza stacja ładowania w Kopytkowie (Greenway Polska) znajduje się nieco na uboczu w stosunku do autostrady A1, a kolejna na południe ulokowana jest na MOP Malankowo (Lotos) dobre 80 kilometrów dalej.

Oprócz MOP Olsze na A1 Greenway zapowiada swoje stacje przy następujących punktach KFC:

  • Makro, Ząbki,
  • Libertów, Kraków,
  • Wadowicka, Kraków,
  • Kowale, Gdańsk,
  • Józefiaka, Łódź.

To nie wszystko. Operator stacji ładowania chwali się, że toczą się już rozmowy o kolejnych instalacjach w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie czy Radomiu, ale też wzdłuż trasy S7 oraz w miastach takich jak Puck, Świecie, Stargard czy Józefów. Oprócz tego strony nie wykluczają, że stacje ładowania Greenway Polska pojawią się przy punktach innych marek należących do Amrest – a są to choćby Pizza Hut czy Burger King.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]