Enea Serwis zamontuje około 200 ogólnodostępnych miejskich stacji ładowania dla Charge Polska. Urządzenia staną na terenie województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego. Powinny działać w ciągu nadchodzących 2 lat. Dziś Enea Serwis ma na swoim koncie 180 realizacji (tyle jest na mapie; firma mówi o „ponad 200”, źródło), z czego część to rozwiązania wewnętrzne dla GK Enea. Charge Polska znana jest z kolei z innowacyjnego podejścia, finansuje energię w niektórych słupkach reklamami prezentowanymi na wyświetlaczach.

Stacje ładowania Charge Polska dzięki Enei Serwis

Biorąc pod uwagę liczbę realizacji, Enea Serwis jest jednym z większych polskich wdrożeniowców punktów ładowania prądem przemiennym. Charge Polska z kolei może być znane użytkownikom jako operator słupków ładowania z wbudowanymi dużymi wyświetlaczami. Uzupełnianie energii na takich punktach jest darmowe, bo finansują je emitowane na ekranie reklamy. Czy ta strategia biznesowa się sprawdza, trudno powiedzieć – nawet operator zamieścił na swojej stronie zdjęcie, na którym właścicielka elektryka jest odwrócona do reklamy tyłem:

Aby skorzystać z sieci słupków Charge Polska, należy zainstalować aplikację PowerEV (dla Androida TUTAJ, dla iOS TUTAJ; dla żartu zmieniliśmy URL-a kampanii dla Sklepu Google). W tej chwili pokazuje ona 67 punktów ładowania w całej Polsce. Jeśli założymy, że Enea Serwis zainstaluje dla przedsiębiorstwa około 200 słupków i każdy z 2 punktami ładowania, liczba ta powinna podskoczyć do 467. Inna sprawa, że aktualnie duża część urządzeń oznaczona jest kolorem pomarańczowym jako „Niedostępna”.

Oprócz darmowych punktów Charge Polska ma też punkty płatne. Tam, gdzie pinezki są niebieskie („Dostępne”), ceny wahają się od 1,5 do 3,3 zł za 1 kWh. Zwykle są to okolice 1,6 zł/kWh (południe Polski), 2,5 zł/kWh znaleźliśmy w Kudowie-Zdrój, 3,3 zł w Mosinie, przy Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii. A przy Nadleśnictwie Tuchola punkt ładowania jest dostępny i pozwala na uzupełnienie energii za darmo.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 3]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: