Napisał do nas zmartwiony Czytelnik. Dotarł wczoraj do Superchargera w Ciechocinku z zasięgiem 20 kilometrów, a tymczasem okazało się, że Superchargery są… nieaktywne. Dowiedział się, że kilkanaście godzin wcześniej energetyka odłączyła prąd, ponieważ Tesla nie płaci rachunków.

Uwaga na Superchargery Tesli w Polsce – nie dojeżdżajcie do nich na styk!

Czytelnik pisze tak:

Na Supercharger podjechałem z 20 kilometrami zasięgu. Nie było gdzie się podładować, a do Torunia zostało 25-30 kilometrów. Tymczasem wczoraj rano energetyka odłączyła prąd.

Sytuacja jest o tyle problematyczna, że ma miejsce w sezonie. Pod jego koniec, owszem, ale nadal w sezonie. W dodatku Ciechocinek to uczęszczana trasa nad Morze Bałtyckie, więc brak Superchargera jest tu bardziej dotkliwy niż nieaktywne stacje w centrum Poznania. Od pracowników stacji nasz Czytelnik dowiedział się, że Tesla nie płaci rachunków za energię elektryczną – domyślamy się, że chodzi o to, że nie reguluje należności w terminie – prąd odłączono ponoć już trzeci (!) raz.

Ze swej strony radzimy zatem, żeby do Superchargera Poznań i Ciechocinek nie dojeżdżać z niemal kompletnie rozładowaną baterią. Dotyczy to zresztą wszystkich innych stacji ładowania, nie tylko Superchargerów – lepiej dojeżdżać na miejsce z zapasem niż później się modlić.

> MOP Malankowo – ostrożnie z tą stacją ładowania!

A co z naszym Czytelnikiem? Wybłagał na stacji możliwość podładowania się z gniazda siłowego w myjni i pojechał do Torunia, by skorzystać ze stacji ładowania Chademo. W podobnej sytuacji był ponoć właściciel innej Tesli, który pojawił się tam wcześniej – on również odjechał jak niepyszny w poszukiwaniu innej stacji ładowania.

> Aktualna mapa stacji ładowania samochodów elektrycznych

Zdjęcie: wygaszone Superchargery Tesli w Ciechocinku (c) Czytelnik Rafał

Aktualizacja 2019/09/25

Zgodnie z informacjami płynącymi od Czytelników, Supercharger Tesli w Ciechocinku już od pewnego czasu funkcjonuje normalnie.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.5]