Na Forum Elektrowozu pojawił się w spis Superchargerów w Chorwacji i Słowenii, które w określonych porach pozwalają na ładowanie za darmo. Nasz Czytelnik był ankietowany na ten temat kilka tygodni temu w Chorwacji, teraz trafił na akcję i skorzystał z możliwości bezpłatnego uzupełnienia energii. Promocja funkcjonuje od 21 lipca do 4 września, w godzinach od 22 do 8 rano, od piątku do poniedziałku włącznie.

Darmowe ładowanie na Superchargerach w Chorwacji

Lokalizacje, które pozwalają na ładowanie za darmo, są następujące (za Forumowiczem Piotr Paweł):

  • Karlovac, Chorwacja,
  • Senj, Chorwacja,
  • Otocac, Chorwacja,
  • Kozina, Słowenia,
  • Zadar, Chorwacja,
  • Ljubljana (Lublana), Słowenia,
  • Maribor, Słowenia.

Minusem są moce ładowania, które mogą rozczarować ludzi przyzwyczajonych do Superchargerów v3. Po awarii Superchargera Karlovac, maksimum to 125 kW, na ilustracji mamy do czynienia z „zaledwie” 100 kW, zatem uzupełnienie mocno rozładowanej baterii do 80 procent może potrwać powyżej 30 minut. Plusem jest cena 🙂 Nawet w szczycie, po 8 rano, za 1 kilowatogodzinę energii zapłacimy równowartość 1,66 złotego.

To interesujące, że Tesla wybrała akurat te miejsca, jakby chciała rozpieścić podróżujących od strony Grazu (Austria) w kierunku Triestu (Włochy) i chorwackiego wybrzeża. Może się okazać, że w przyszłości operator będzie w stanie promować wybrane lokalizacje turystyczne prowadząc do nich kierowców jak po sznurku, z użyciem tańszych/darmowych stacji ładowania. Z kolei miasta mogą zapraszać do siebie właścicieli samochodów elektrycznych obiecując im, dajmy na to, darmowe ładowanie w drodze powrotnej na wybranych ładowarkach.

Nota od redakcji Elektrowozu: nie zapominajmy, że oprócz powyższej promocji są też inne. Jeśli ktoś dokona zakupu Tesli z czyjegoś polecenia, może otrzymać pakiet darmowych „kredytów” wymiennych na energię na Superchargerach.

Ważny komentarz dodał Pan Khar:

UWAGA na SuC SENJ (Chorwacja)! Moc ładowania osiągana rzędu 28kW. To nie jest błąd, poniżej 30kW! To samo mówili wszyscy pozostali kierowcy. Prawdopodobnie ze względu na upały dochodzące do 38 st. C. i przegrzewanie się sprzętu. Przez to czekałem ok. 2 godz – nawet nie było dużej kolejki, ale każdy już podpięty samochód stał tam po 2 godz.

Z drugiej strony, to jest najpiękniejsze i najlepsze miejsce, gdzie można utknąć – na samej plaży. Można spokojnie kąpać się w morzu. Można pójść do miasteczka. Zjeść w którejś z pobliskich knajp.

Poza tym z 3000km trasy wakacyjnej Bałkany-Austria mam same pozytywne doświadczenia. Szczególnie w Austrii, gdzie 16 stanowisk v3 250kW to norma.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: