Podpisana przez Prezydenta RP i wchodząca wkrótce w życie Ustawa o elektromobilności podkreśla, że właściciele stacji paliw będą musieli umieszczać jednostkowe ceny za ładowanie obok cen benzyny. A co w wypadku stacji ładowania?

Stacje paliw z ładowarkami a stacje ładowania

Rozdział 4, artykuł 41, paragraf 3 Ustawy o elektromobilności mówi co następuje:

Jeżeli na stacji paliw płynnych w rozumieniu przepisów wydanych na
podstawie art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, pojazdy samochodowe mogą być ładowane lub tankowane paliwami alternatywnymi, właściciel tej stacji umieszcza na tej stacji porównanie cen jednostkowych oferowanych na niej paliw.

Czy zatem operator punktu ładowania będzie musiał posługiwać się cennikiem w kilowatogodzinach? Zapytaliśmy o to firmę Greenway. Zdaniem jej przedstawiciela, Edyty Szcześniak, podany paragraf Ustawy dotyczy tylko stacji paliw, na której są inne paliwa.

> Nowe sensory: 5x krótszy czas ładowania baterii bez ingerowania w ogniwa!

Co sugeruje nam – i zresztą literalnie wynika z zapisu – że przy ładowarkach cennika jednostkowego nie będzie. Może też więc nie być jednostkowego rozliczania.

Jedyną wątpliwość, usłyszeliśmy dalej, stanowi sytuacja, w której ładowarka stoi na stacji – tutaj kwestia jest jeszcze do wyjaśnienia.

Cennik Greenway – kiedy?

A kiedy zostanie podany cennik Greenway? Dowiedzieliśmy się, że będzie znany dopiero po rozwiązaniu problemów z ładowarkami Efacec i z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Aktualnie firma Greenway kończy nad nim prace.

> Czy opłaca się założyć firmę stawiającą ładowarki do samochodów elektrycznych?

|REKLAMA|




|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 4]