Firma Emobility International intensywnie rozbudowuje sieć stacji ładowania. Według deklaracji do końca pierwszego kwartału 2018 roku cała Bułgaria zostanie opleciona siecią szybkich ładowarek firmy ABB.

Szybkie ładowarki w Bułgarii

Widoczna na otwarciu artykułu mapa prezentuje ładowarki sieci Emobility International, które już działają (pomarańczowe) oraz planowane (szare). Nowe ładowarki mają się pojawić między innymi w okolicach lub w Sofii, Warnie, Błagojewgradzie, wszystkie mają zostać uruchomione do końca pierwszego kwartału 2018 roku.

Sieć stacji budowana jest w oparciu o urządzenia Terra53 CJG firmy ABB, które pozwalają na ładowanie z użyciem CHAdeMO, CCS oraz standardowego złącza Typu 2. Każda z ładowarek umożliwia wyprowadzenie do trzech niezależnych kabli ładowania prądem stałym (DC), czyli może obsługiwać na przykład 1 samochód podłączony do CHAdeMO i 2 do CCS.

Co ciekawe, ABB podaje, że dzięki podłączeniu ładowarek do sieci, firma jest w stanie zdiagnozować 90 procent, a naprawić 60 procent awarii zdalnie, bez konieczności przyjeżdżania w wybraną lokalizację.

> General Motors wróci do Europy? Chevrolet Bolt na naszym rynku?! [Detroit APA]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Kto w Polsce buduje sieć stacji szybkiego ładowania?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]