Sieć stacji benzynowych BP toczy rozmowy z przedstawicielami przemysłu motoryzacyjnego. Firma chciałaby uruchomić na swoich stacjach szybkie ładowarki. Nieco wcześniej na podobny ruch w ramach inicjatywy IONITY zdecydował się Shell, BP ma więc niewiele czasu do namysłu.

Ładowarki na stacjach BP

BP nie zdradziło, który z producentów samochodów zainteresowany jest współpracą. InsideEVs spekuluje, że może chodzić o alians Renault-Nissan-Mitsubishi, który dotychczas nie brał udziału w żadnej inicjatywie, a który – ustami Nissana – zadeklarował rozbudowę sieci stacji ładowania w Europie:

> Nissan: 1 000 dodatkowych ładowarek w Europie z CHAdeMO

Tymczasem cała zachodnia Europa powoli przygotowuje się do uruchamiania infrastruktury pracującej z mocą 150, a docelowo aż 350 kilowatów (kW). Właśnie tyle mają mieć ładowarki IONITY.

Portal InsideEVs uważa, że budowa ładowarek może być świetną polisą ubezpieczeniową w sytuacji, w której wiele krajów chce wprowadzać zakazy wjazdu dla diesli. Z drugiej strony BP próbowało już swoich sił w segmencie energii odnawialnej i był to raczej nieudany eksperyment.

Warto przeczytać: BP in talks with electric carmakers on service station chargers

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Polski Samochód Elektryczny, wcielenie pierwsze:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]