British Petroleum (BP) ogłosiło właśnie informację o zakupie sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych Chargemaster w Wielkiej Brytanii. Kwota transakcji to 130 milionów funtów, czyli równowartość 641 milionów złotych.

Shell kupił NewMotion, BP kupuje Chargemastera

Chargemaster to największa sieć stacji ładowania w Wielkiej Brytanii; po zakończeniu akwizycji zostanie przemianowana na BP Chargemaster. BP cieszy się (źródło), że wraz z siecią urządzeń kupuje też wiedzę techniczną, która, okazuje się, wcale nie jest tak łatwo dostępna – co ostatnio wyjawił włoski Enel:

> Włochy ambitniej niż Polska: 1 milion samochodów elektrycznych do 2020 roku

Shell już w październiku 2017 roku kupił sieć NewMotion (30 tysięcy punktów ładowania w całej Europie!), współpracuje też z Ionity nad uruchomieniem ładowarek 350 kW – w Polsce staną one właśnie na stacjach Shella.

Dodajmy, że do niedawna koncerny naftowe w branży samochodów elektrycznych oznaczały raczej złe niż dobre wieści. To Chevron wraz z przedstawicielami przemysłu motoryzacyjnego zablokował rozwój baterii niklowo-wodorkowych (NiMH), co zabiło elektryki na dobre 15 lat. Sytuację odwróciła dopiero Tesla.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]