BMW wprowadza na europejski rynek bezprzewodową ładowarkę do samochodu BMW 530e iPerformance, czyli hybrydy plug-in BMW. Ceny urządzenia nie podano, ładowarka – a właściwie domowa stacja ładowania – ma być dostępna wyłącznie jako opcjonalny leasing do modelu.

Bezprzewodowe ładowanie BMW 530e

Bezprzewodowe ładowanie to sama wygoda: stajemy w wyznaczonym miejscu, a samochód i zamontowane w podłodze urządzenie martwią się o resztę. Stacja ładowania BMW ma 6 centymetrów grubości i może być podłączona zarówno do zwykłego gniazdka, jak i do gniazdka obsługującego wyższe natężenie prądu.

> PORÓWNANIE samochodów: Nissan Leaf (2018) kontra VW e-Golf kontra Renault Zoe – co warto kupić? [What Car]

Maksymalna moc ładowania to 3,2 kW. Czas ładowania baterii BMW 530e (9,2 kWh) ma wynosić 3,5 godziny. Oczywiście samochód musi być wyposażony w opcjonalne uzwojenie w podwoziu, które odbierze transmitowaną energię.

Bezprzewodowa ładowarka może być montowana zarówno pod dachem, jak i na zewnątrz, poza domem. Oprócz tego urządzenie wyposażono w czujniki wykrywające uszkodzenia i przeszkody w odległości do około metra – i wyłączające sprzęt w razie potrzeby – dlatego nie ma niebezpieczeństwa przysmażenia przechadzającego się w okolicy kota. Producent chwali się, że stacja ładowania generuje mniejsze zakłócenia niż płyta indukcyjna.

Stacja ładowania BMW zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych już w zeszłym roku. Od lata 2018 roku ma być dostępna w Europie.

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]