Najlepsza mapa z ładowarkami w Europie to zdecydowanie PlugShare. Wygląda jednak na to, że wkrótce pochłonie ją Google. Jak zauważył EVelectricvehicles, na Mapach Google w Irlandii pojawiły się punkty ładowania. Podejrzewamy, że zbiór ładowarek na mapie został uwidoczniony pilotażowo w kraju, w którym Google ma swoją europejską siedzibę – i to tylko dla wybranych mieszkańców. Na razie.

Stacje ładowania elektryków w Google Maps

EVelectricvehicles zauważył, że od kilku tygodni na mapie wyświetlają mu się ładowarki. Widoczne są tylko na mapie Irlandii, w żadnym innym okolicznym kraju:

Irlandia to miejsce, w którym Google ma swoją europejską siedzibę. Niewykluczone, że koncern pilotażowo włącza pewne funkcje wybranym właścicielom samochodów elektrycznych. Podobnie było kiedyś z drogami dla rowerów, a lata temu zapewne także z innymi punktami POI.

> Niemcy wkurzeni na niemieckie pisma motoryzacyjne: Auta elektryczne ZAWSZE w złym świetle!

Opcji wyświetlania ładowarek nie da się włączyć ani wyłączyć. Google Maps nie daje takiej możliwości. Są tylko standardowe warstwy: transport publiczny, natężenie ruchu i trasy rowerowe, rzecz jasna z tłem mapy, zdjęć satelitarnych lub terenu.

Kiedy polskie ładowarki w Google Maps?

To tylko spekulacje, ale… biorąc pod uwagę, że bardzo aktualna mapa ładowarek znajduje się w witrynie i aplikacji PlugShare, która w dodatku wykorzystuje API Google Maps, to tak naprawdę Google mógłby w każdej chwili włączyć wyświetlanie ładowarek na Mapach w Polsce czy Niemczech.

> Jaka jest dobra mapa z punktami ładowania elektryków? [ODPOWIADAMY]

Google może po prostu czekać na właściwy moment. Niewykluczone, że firma zechce się podpiąć pod jakąś unijną inicjatywę lub ogłosić wsparcie dla elektromobilności. Z pewnością byłby to duży PR-owy plus dla giganta, który nie ma ostatnio łatwego życia w Europie.

A oto wpis EVelectricvehicles, który był dla nas inspiracją i źródłem zrzutów ekranowych (dziękujemy!):

UWAGA, wpis nie zawsze może być widoczny. Wiele zależy od ustawień przeglądarki.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4]