Według badania przeprowadzonego przez Narodową Komisję Infrastruktury w Wielkiej Brytanii, co piąte miejsce parkingowe powinno być wyposażone w punkt ładowania pojazdów elektrycznych. Infrastrukturę należy stworzyć do 2025 roku.

Samochody elektryczne wymagają nowego podejścia do infrastruktury

Żeby przygotować się na dominację samochodów elektrycznych, do 2020 roku co dwudzieste (5 procent), a do 2025 roku – co piąte (20 procent) miejsce parkingowe powinno być wyposażone w punkt ładowania (źródło). Prace przygotowawcze należy zacząć już teraz, ponieważ czasu pozostało niewiele. Dodajmy, że podawana w raporcie liczba punktów ładowania jest szacunkowa i nie wynika z żadnych szczególnych obliczeń.

> Co zniechęca do zakupu samochodu elektrycznego? Brak punktów ładowania, słabe zasięgi i długie ładowanie [badanie]

Oprócz tego brytyjski rząd powinien dofinansowywać stacje ładowania na obszarach wiejskich, a brytyjski Departament Transportu – pełnić rolę łącznika wśród firm zajmujących się innowacjami w motoryzacji, na przykład badaniami nad pojazdami autonomicznymi.

Do 2050 roku sytuacja na drogach ma się całkowicie zmienić. Poruszały się będą po nich pojazdy elektryczne, połączone (online) i autonomiczne. Jako że inwestycje drogowe i kolejowe ciągną się przez dekady, już dziś należy zmieniać podejście do transportu i infrastruktury.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]