Na kanale autoevolution na YouTube pojawiło się wideo z zimowych testów Porsche Mission E. O nagraniu trudno cokolwiek powiedzieć oprócz tego, że prawdopodobnie przedstawia jazdy próbne auta na śniegu i mrozie.

Zimowy test Porsche Mission E

Testy samochodu prowadzone były na północy Europy, najpewniej w Szwecji. Sądząc po dźwiękach, jakie wydaje śnieg pod kołami, temperatura wynosi około -10 stopni Celsjusza lub mniej. Nadwozie samochodu wygląda na tę samą roboczą wersję, którą mieliśmy okazję oglądać już wcześniej.

Porsche Mission E w sprzedaży ma się pojawić w 2019 roku. Producent liczy na duże zainteresowanie, dlatego rozważa wytwarzanie 20 tysięcy samochodów rocznie. Już teraz firma zapowiedziała dwukrotne zwiększenie inwestycji w napędy hybrydowe i elektryczne – aktualnie na ten cel Porsche planuje przeznaczyć do 2022 roku ponad 6 miliardów euro. Czyli równowartość około 25 miliardów złotych.

Zimowy test Porsche Mission E (c) autoevolution / YouTube

Porsche Mission E: dane techniczne, silnik, cena + galeria

Pierwszy elektryczny samochód Porsche ma konkurować bezpośrednio z Tesla Model S. Auto wyposażone będzie w dwa silniki o łącznej mocy od 402 do 670 koni mechanicznych, w zależności od wersji. Oprócz tego, dość nietypowo jak na samochód elektryczny, Mission E ma mieć dwubiegową skrzynię biegów. Czas od 0 do 97 km/h (0-60 mph) ma wynosić nie mniej niż 3 i nie więcej niż 4 sekundy.

Kolejnym czysto elektrycznym samochodem Porsche prawdopodobnie będzie SUV/crossover zbudowany na opracowywanej wraz z Audi platformie C-BEV. Spekuluje się, że zastąpi on na rynku Porsche Macan.

Zimowe testy Porsche Mission E (galeria):

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]