Tesla posiada na swoich stronach mapę ilustrującą oszczędności na emisji dwutlenku węgla, która wzięła się z zakupu jej samochodów zamiast aut spalinowych. Na tej podstawie można oszacować, w jakich krajach jeździ najwięcej Tesli. Wnioski? Numer 1 to Stany Zjednoczone, drugie są Chiny, trzecia jest Norwegia. Polska jest na 29. miejscu.

Samochody Tesla na świecie

Ranking nie podaje bezpośredniej liczby samochodów, a tylko oszczędności na emisji w wartościach bezwzględnych oraz względnych, w przeliczeniu na liczbę mieszkańców danego kraju. Na podstawie tej pierwszej wartości można próbować wywnioskować, czy w danym kraju jest więcej, czy mniej Tesli – bo im większe oszczędności na emisji, tym więcej Tesli na drogach oraz tym większe dystanse te Tesle pokonują.

Oto pierwsza dziesiątka (źródło, link referencyjny jednego z naszych Czytelników, mapa jest na 3. ekranie):

  1. Stany Zjednoczone,
  2. Chiny,
  3. Norwegia,
  4. Holandia,
  5. Kanada,
  6. Wielka Brytania,
  7. Hong Kong,
  8. Niemcy,
  9. Szwajcaria,
  10. Dania.

Polska znajduje się na 29. miejscu za Finlandią, Luksemburgiem (!), Nową Zelandią czy nawet Czechami – ale przed Rosją czy Słowacją. Dzięki kupowaniu Tesli Polacy obniżyli emisję dwutlenku węgla o 1 493,63 ton, co daje 0,041 kg na obywatela. Mniej więcej rok temu byliśmy na 22. miejscu:

> W jakich krajach jeździ najwięcej samochodów Tesla? Polska na 22. miejscu na świecie [RANKING]

W wartościach per capita (na obywatela) na dwóch pierwszych miejscach pojawiają się niewielkie wyspy, a następnie 3/ Norwegia, 4/ Hong Kong, 5/ Szwajcaria, 6/ Dania, 7/ Liechenstein, 8/ Luksemburg, 9/ Holandia, 10/ Monako, 11/ Stany Zjednoczone.

Stany Zjednoczone znajdują się wyjątkowo wysoko, co znaczy, że samochody Tesli są tam popularne, ale też, że jeżdżą po kraju od dawna i pokonują duże odległości.

Mapa otwierająca: oszczędności na emisji dwutlenku węgla ze spalin w Niemczech według Tesli (c) Tesla

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]