Jeden z Czytelników, który zarejestrował się na elektrycznego Volkswagena ID.3, został właśnie zaproszony na wycieczkę do Wolfsburga. Za 2,5 tygodnia będzie miał szansę zobaczyć przedprodukcyjny model VW ID.3, zapewne ten w maskowaniu. Z Polski zaproszenie otrzymało kilkanaście osób. Samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany we wrześniu 2019.

W lipcu wycieczka, we wrześniu pokaz, w 2020 roku odbiór

Wycieczka ma się odbyć w dniach 7-8 lipca 2019 roku, z Polski pojedzie na nią 15 osób. Nasz Czytelnik sugeruje, że mogą być to ludzie, którzy jako pierwsi zdecydowali się na zarejestrowanie się na liście oczekujących na auto. W planie jest pokaz wersji przedprodukcyjnej oraz spotkanie z projektantami Volkswagena ID.3.

Przypomnijmy, że VW ID.3, hatchback segmentu C, następca Volkswagena e-Golfa, zostanie pokazany w pełnej krasie podczas Frankfurt Auto Motor Show / IAA 2019, który odbędzie się od 14 do 24 września bieżącego roku. Produkcja samochodu ma się rozpocząć do końca roku, a oficjalny start sprzedaży nastąpi w roku 2020.

Dlaczego wybrałem Volkswagena ID.3, a nie Teslę czy Kię?

Korzystając z okazji spytaliśmy Czytelnika, dlaczego zdecydował się właśnie na Volkswagena ID.3, a nie na przykład Teslę Model 3, która cenowo wcale nie jest dużo dalej. Oto, co nam odpowiedział:

Jeśli Tesla Model 3 kiedyś się w końcu u nas oficjalnie pojawi i będzie [miała oficjalny] serwis, to to mogłaby być opcja. Choć ID.3 bardziej odpowiada nam rozmiarowo.

Kia e-Niro? Kona Electric? Wydają mi się za drogie [w stosunku do możliwości]. Nie ukrywam, że szukałem też pod kątem samochodów, które od zera były projektowane jako elektryki. Kia czy Hyundai bazują jednak na swoich spalinowych braciach. Może to błędne założenie, ale jakoś nie jestem przekonany do takiego podejścia.

Cieszymy się, gratulujemy i życzymy udanego wyjazdu 🙂

> Volkswagen chce uruchomić w Europie 36 tysięcy punktów ładowania

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 4.7]