Norweski posiadacz rezerwacji na Volkswagena ID.3 (ang. prebooker) otrzymał maila z zalecanymi akcesoriami do samochodu. Wśród nich pojawił się niewielki hak niedający możliwości holowania, torba na narty, kabel USB, zabrakło natomiast – nad czym ubolewają internauci – maty do ładowania bezprzewodowego.

Hak w VW ID.3 tylko na małe bagażniki lub bagażniki rowerowe

Dodatkowe akcesoria mogą różnić się w zależności od kraju, ale spodziewamy się, że podstawowe elementy będą podobne we wszystkich państwach. W proponowanym w Norwegii pakiecie znajdują się 18-, 19- i 20-calowe felgi aluminiowe z możliwością zamówienia do nich opon zimowych, mata gumowa do bagażnika, timer parkingowy oraz osłonki na progi.

Dodatkowy pakiet na zimę z 18-calowymi obręczami

Oprócz tego „popularnym akcesorium” okazał się niewielki hak wyglądający jak hak holowniczy. Producent zastrzega jednak, że jest to hak o udźwigu do 60 kilogramów, zatem nie da się go wykorzystać do ciągnięcia przyczepy. Dostawa samego haka jest ponadto zagrożona ze względu na obostrzenia związane z epidemią wirusa w Europie.

Wśród opcji wymieniono również zalecany przez firmę bagażnik na rowery, torbę na narty i kabelek USB-C oraz gamę naściennych stacji ładowania (EVSE) Defa eRange. Co ciekawe, dystrybutor nie reklamuje urządzeń Elli ID., jak gdyby spodziewał się, że mogą one jeszcze nie być dostępne. Dodajmy, że w adnotacjach ID. Chargerów rzeczywiście obecne są wzmianki o aktualizacjach oprogramowania oraz sprzętu dopiero w roku 2020.

> Volkswagen / Elli ID. Charger w cenie zaledwie 1 790 złotych. Najtańszy wallbox z przewodem na polskim rynku?

Posiadacze rezerwacji najbardziej żałują, że wśród opcji nie pojawia się w ogóle mata do/możliwość ładowania bezprzewodowego telefonów komórkowych (źródło). Jak gdyby producent dawał tutaj wolną rękę zewnętrznym producentom i rezerwował sobie tę, w sumie coraz bardziej naturalną opcję, na kolejną generację samochodu.

Oto spis akcesoriów do samochodu otrzymany z norweskim newsletterem:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]