Volkswagen zaprezentował koncept modelu VW ID. Roomzz (dawniej: I.D. Lounge): dużego elektrycznego SUV-a zaprojektowanego z myślą o chińskim rynku. Auto zbudowane na platformie MEB ma wejść do sprzedaży w 2021 roku. Gama modeli ID. staje się zatem coraz większa, obejmuje już 5 normalnych aut plus 2 nietypowe modele.

Volkswagen ID. Roomzz: wszystko, co wiemy

Volkswagen ID. Roomzz to pełnowymiarowy elektryczny SUV zbudowany na uniwersalnej platformie MEB, który zaoferuje zupełnie nową konfigurację siedzeń we wnętrzu auta oraz pozwoli na autonomiczną jazdę 4. poziomu. Czwarty poziom autonomii oznacza, że kierowca-człowiek przydaje się tylko w wyjątkowych sytuacjach lub bardzo trudnych warunkach drogowych – a to sugeruje, że przednie siedzenia w ID. Roomzz domyślnie będą ustawione tyłem do kierunku jazdy [spekulacje www.elektrowoz.pl].

> Tesla dogania Porsche w Niemczech [marzec 2019]

Samochód zadebiutuje na Shanghai Auto Show 2019, będzie go można obejrzeć w dniach 16-24 kwietnia w Szanghaju. Do sprzedaży ma wejść w 2021 roku.

Oprócz VW ID. Roomzz Volkswagen zapowiedział lub pokazał już też:

…oraz dwa inne, nieco bardziej udziwnione pojazdy z serii ID.: R Pikes Peak oraz Buggy.

Na razie żaden z samochodów nie trafił do sprzedaży. Jako pierwszy zadebiutuje ID.3 / Neo (drugi od prawej), który w ofercie ma się pojawić już w maju 2019 roku.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]