Ostatnio napisało do nas co najmniej kilka osób, które uchwyciły na ulicach Szczecina Volkswagena ID.4. Wygląda więc na to, że od dobrych kilku tygodni samochód jest tam intensywnie testowany. Oto wideo od naszego Czytelnika, na którym całkiem dobrze widać elementy wyposażenia kabiny.

Volkswagen ID.4 do pooglądania w Szczecinie

Najnowszy elektryczny crossover Volkswagena, VW ID.4, powinien mieć swoją premierę na salonie samochodowym w Nowym Jorku w kwietniu tego roku. „Powinien”, ale New York Auto Show został przeniesiony na przełom sierpnia i września 2020 roku, więc trudno powiedzieć, kiedy model zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Na pewno można się z nim zapoznać na szczecińskich ulicach, choć jeździ w maskowaniu upodabniającym go do Opla Grandlanda X:

Na filmie, który nagrał jeden z naszych Czytelników, widać elementy wnętrza auta. Takie przebitki już się pojawiały, ale to ujęcie po raz pierwszy zasugerowało nam, że liczniki VW ID.4 – wyświetlacz znajdujący się za kierownicą – mogą mieć trapezoidalny kształt i być zapożyczone wprost z Volkswagena ID.3:

Jedna z klatek z filmu ukazująca wnętrze VW ID.4 (c) Czytelnik

Wnetrze VW ID.3 (c) Czytelnik Konrad

Wyświetlacz w środkowej części deski rozdzielczej jest zasłonięty, ale oceniając po wygięciu zasłaniającej go maty można dojść do wniosku, że jest zbliżony rozmiarami do tego zastosowanego w ID.3. Nie zdziwilibyśmy się nawet, gdyby on też był dokładnie taki sam.

Klamki schowano w płaszczyźnie karoserii, wygląda na to, że drzwi otwiera się łapiąc je od dołu. Nieco zaskakuje zamaskowany wielokąt w ich tylnej części, jak gdyby był tam jakiś czytnik lub czujnik – chociaż może chodzić też o zaklejoną dziurkę od klucza:

Volkswagen ID.4 jest crossoverem górnej części segmentu C-SUV. Samochód miał być oferowany w amerykańskich salonach od czerwca 2020 roku. Auto w pierwszej wersji będzie posiadało tylko napęd na tył (RWD), docelowo ma się jednak pojawić również wariant AWD. Samochód ma zaoferować do 500 jednostek WLTP, czyli ponad 400 kilometrów zasięgu realnego w trybie mieszanym.

> Volkswagen ID.4 już oficjalnie jako VW ID.4. Elektryczny crossover segmentu C „wystartuje” w tym roku

W minimalnym maskowaniu auto wygląda tak. Warto zwrócić uwagę, że również tutaj widać elementy wnętrza samochodu:

Wszystkie zdjęcia oprócz zdjęcia VW ID.3 (c) Myke Mike / YouTube. Renderingi VW ID.4 (c) Volkswagen

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 13 głosów Średnia: 4.5]