Volkswagen pochwalił się VW e-Bulli, konwersją Volkswagena T1 Samba na samochód elektryczny. Auto zostało przerobione przez niemiecką firmę eClassics, ma baterię o pojemności 45 kWh i silnik o mocy 61 kW (83 KM). Cena takiego Volkswagena e-Bulli to 64 900 euro.

Volkswagen Samba z nowym sercem po 54 latach

Volkswagen Samba był najbardziej luksusową wersją Volkswagena T1. Ten, który skonwertowała firma eClassics, został wyprodukowany w roku 1966 i większość czasu spędził na drogach Kalifornii (Stany Zjednoczone). Choć auta od początku były dwukolorowe, opisywany egzemplarz poddano odświeżaniu, co widać po mieniącym się lakierze w dolnej części nadwozia i zmodyfikowanych przednich reflektorach. Oraz we wnętrzu:

Silnik VW e-Bulli dysponuje mocą 61 kW i napędza standardowo tylne koła. Szacunkowy zasięg mikrobusa to 200 kilometrów, co przy baterii o pojemności 45 kWh powinno być do zrealizowania – szczególnie, że samochód stworzono raczej z myślą o „zadawaniu szyku” niż o drogowych wyścigach.

Auto wyposażono w port szybkiego ładowania CCS (do 50 kW) oraz ładowarkę o mocy do 22 kW. Podwozie zostało przeprojektowane, z przodu i z tyłu zastosowano zawieszenie wielowahaczowe oraz amortyzatory o zmiennej charakterystyce tłumienia. Zmieniono również układ kierowniczy, a w hamulcach wykorzystano wentylowane tarcze.

Cenę VW e-Bulli wyznaczono na 64 900 euro, czyli równowartość 295 tysięcy złotych.

> VW Transporter T3 z modułami baterii z Tesli – gotowy, jeździ na prąd! [WIDEO]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]