Szwedzkie Uniti zaprezentowało krótkie wideo, na którym widać, jak miejski elektryk jeździ po hali. To chyba pierwszy raz, gdy pojazd przemieszcza się o własnych siłach – podczas premiery samochód wyłącznie stał na scenie.

Elektryczne Uniti One: mały, 64 tysiące złotych, 300 km zasięgu

Samochód elektryczny Uniti One w założeniu jest pojazdem do miasta. Dzięki baterii o pojemności 22 kWh ma przejeżdżać do 300 kilometrów na jednym ładowaniu, również w niekorzystnych warunkach – tak przynajmniej deklarują jego twórcy.

> Samochód elektryczny a mieszkanie w bloku lub kamienicy? „Trochę przeliczyłem z łatwością ładowania”

Cenę Uniti ustalono na rozpoczynającą się „od 14,9 tysiąca euro”, co daje równowartość około 64 tysięcy złotych. Nie jest więc tanio jak na dwumiejscowego malucha, ale stosunek możliwości do ceny auta wypada lepiej niż w elektrycznym Smarcie ED (wkrótce: EQ) oraz Renault Zoe.

Szwedzi obiecują wprowadzenie samochodu na rynek w 2019 roku. Portal Electrek przytomnie jednak zauważa, że stworzenie prototypu to jedno, a masowa produkcja oraz homologacja i testy bezpieczeństwa to coś zupełnie innego. Może się nie udać dotrzymać obietnicy.

Oto wideo z prezentacją jeżdżącego Uniti One. Warto zwrócić uwagę na sterowanie, włącznik świateł i kontrolkę kierunkowskazów:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]