Drugiego września 2017 r. w Szwecji można było zajrzeć do biura projektowego, w którym powstaje elektryczne miejskie auto: Uniti. Elektryczny Uniti waży niecałe pół tony, ma 20 koni mechanicznych mocy oraz zasięg 300 kilometrów.

Elektryczne Uniti – taki mógłby być Polski Samochód Elektryczny

Uniti prezentuje się bardzo podobnie do pojazdu, który próbuje opatentować Honda:

Uniti waży 475 kilogramów, choć nadwozie wykonane jest z kompozytów i włókien węglowych. Projektanci Uniti obiecują 20 koni mechanicznych mocy i aż 102 KM (!) mocy maksymalnej oraz 300 kilometrów zasięgu, niezależnie od pogody.

Zasięg elektrycznego malucha Uniti (czerwony słupek) na tle najbliższej konkurencji. 300-320 kilometrów to granica, od której zaczyna się terytorium pod panowaniem Tesla Motors (c) www.elektrowoz.pl

Autko jest dwuosobowe, a pasażerowie siedzą jeden za drugim. Pierwsze projekty prezentowały się następująco:

Z czasem pojazd mocno wyewoluował. Na ostatniej ulotce reklamowej Uniti wygląda już znacznie bardziej atrakcyjnie, choć to oczywiście ciągle jedynie artystyczna wizja:

Unity – znane podwozie i… Autopilot

Elementy konstrukcji i podwozia pochodzą prawdopodobnie z Renault Twizy, na zbliżeniach widać nawet znaczek Renault na kołach:

Dzięki współpracy z izraelską firmą Mobileye, Uniti ma być pojazdem w znacznej mierze autonomicznym. Przypomnijmy: Mobileye dostarczał pierwszą wersję Autopilota do Tesli.

> Właściciele Tesli: Autopilot 2 głupieje się na zakrętach, AP1 nie robił takich psikusów!

Szwedzka firma Uniti zbiera obecnie pieniądze, by móc dalej pracować nad swoim pojazdem.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]