Renault podał ceny Renault K-ZE, czyli małego, miejskiego samochodu elektrycznego, który powalczy o rynek w Chinach. W najtańszej wersji auto rozpoczyna się od 61 800 yuanów, co stanowi równowartość 34,3 tysiąca złotych. Za te pieniądze otrzymujemy zgrabne autko z baterią 26,8 kWh.

Cena Renault K-ZE w sam raz na polską kieszeń. Sęk w tym, że auto nie zawita do Europy

Ceny Renault K-ZE stanowią jawne zaprzeczenie tego, co słyszeliśmy do tej pory: że marża na samochodach elektrycznych jest niska, że baterie są bardzo drogie, że auta elektryczne tańsze być nie mogą. Jak wspominaliśmy, w podstawowej wersji K-ZE kosztuje wspomnianą równowartość 34,2 tysiąca złotych, w wersji średniej jego cena rośnie do równowartości 37,1 tysiąca złotych, a najlepiej wyposażona edycja to wydatek rzędu równowartości 39,9 tysiąca złotych (źródło).

> Ceny VW ID.3 1st w Polsce: poniżej 170 tysięcy złotych za podstawowy wariant z baterią 58 kWh [nieoficjalnie]

Dane techniczne Renault K-ZE? Bateria ma pojemność 26,8 kWh (prawdopodobnie brutto), silnik oferuje 33 kW (45 KM) mocy, więc osiągi będą zapewne zbliżone do pierwszego Volkswagena Polo z silnikiem 1,0 i znacznie gorsze od Melkusa RS 1000, samochodu sportowego z silnikiem od Wartburga 😉

Realny zasięg Renault K-ZE wyniesie około 180-190 kilometrów (271 jednostek chińskiego NEDC), co jest całkiem rozsądnym wynikiem jak na pojazd do poruszania się po mieście i okolicach. Samochód wyposażony jest w manualną klimatyzację i 8-calowy ekran systemu multimedialnego. Auto produkowane jest w aliansie z chińskim Dongfeng na platformie CMF-A i na razie trafi tylko do Chin, a z czasem może również zawitać na rynek indyjski.

Niestety, Europy nie ma na razie w planach. Prawdziwie tanim samochodem elektrycznym spod znaku Renault będzie u nas dopiero Twingo, którego debiut zaplanowano na rok 2022:

> Tani elektryczny Renault Twingo trafi do sprzedaży w 2022 roku? [przecieki]

A oto i Renault K-ZE w pełnej krasie:

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 5]