Tesla Model 3 otrzymała 5 na 5 gwiazdek we wszystkich możliwych testach zderzeniowych. Próby bezpieczeństwa przeprowadziła amerykańska agencja NHTSA, czyli odpowiednik polskiej Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego połączony z EuroNCAP.

Tesla Model 3 w testach zderzeniowych z doskonałymi wynikami

Tesla osiągnęła maksymalne pięć na pięć gwiazdek we wszystkich możliwych kategoriach: przy zderzeniu z przodu, z boku i przy dachowaniu (źródło). Najwyższe możliwe noty dotyczą kierowcy, pasażera i osób znajdujących się na tylnym siedzeniu. Oprócz świetnych wyników testów samochód ma w standardzie wszystkie rekomendowane systemy bezpieczeństwa – to znaczy, że przy zakupie nie zostaniemy zmuszeni do dopłaty za dodatkowe poduszki/kurtyny powietrzne.

> Nissan Leaf (2018) bezpieczniejszy niż Tesla Model S? Oto wyniki EuroNCAP

Doskonałe wyniki zapowiadał już Elon Musk podczas prezentacji Tesla Model 3 w lipcu 2017. Porównywał wtedy samochód z Volvo S60, które przy bocznym zderzeniu było penetrowane na około trzykrotnie większą głębokość niż Tesla Model 3. Podobne zestawienie przedstawiał również podczas premiery Tesla Model X.

Tesla Model 3 nie została przetestowana przez EuroNCAP, bo oficjalnie samochodu nie ma na europejskim rynku. Wyniki tych badań będą jeszcze ciekawsze, ponieważ od 2018 roku europejska organizacja sprawdza również zdolność samochodu do gwałtownego wyhamowania przed przeszkodami. Przy niektórych eksperymentach dosłownie serce staje:

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 9 głosów Średnia: 4.7]