Na portalu Reddit pojawiło się zdjęcie czerwonej Tesli S P85, która ma obecnie 609 506 kilometrów przebiegu. Wiele wskazuje na to, że jest to Model S z jednym z najwyższych przebiegów na świecie.

609,5 tysiąca kilometrów w Tesli. I jeździ dalej

Zgodnie z informacją widoczną w symbolu i numerze VIN, mamy do czynienia z Modelem S w wersji Performance (P) z kierownicą po lewej stronie i autem z rocznika modelowego 2013. Samochód ma dziś więc około 5 lat, co oznacza, że każdego roku przejeżdża średnio 122 tysiące kilometrów.

> Zużycie baterii w Teslach: 6% po 100 tysiącach kilometrów, 8% po 200 tysiącach

Z innych zdjęć wynika, że średnie zużycie energii na dystansie 550 tysięcy kilometrów wyniosło 18,3 kWh na 100 kilometrów. Auto zarejestrowane jest w Niemczech, jego właściciel bardzo dużo jeździ po kraju w celach biznesowych. W samochodzie został już wymieniony silnik (na gwarancji), a właściciel przez pewien czas jeździł na zapasowej baterii. Nie jest jasne, czy ta została wymieniona.

Tesla Model S to samochód wielkości Audi A6. Biorąc pod uwagę, że właściciel auta porusza się głównie autostradami, ale jeździ raczej rozsądnie (patrz: zużycie energii), można spróbować założyć, że spalinowy odpowiednik spaliłby około 7,5 litra na 100 kilometrów. Łatwo zatem obliczyć, że właściciel tej Tesli NIE spalił 45,7 tysiąca litrów oleju napędowego, czyli zaoszczędził niemal 215 tysięcy złotych na paliwie.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 30 głosów Średnia: 4.6]