Najnowsza wersja oprogramowania 2018.24 wprowadza w samochodach Tesli mechanizm kontroli rodzicielskiej. Właściciel auta może zdalnie ograniczyć szybkość maksymalną do 80-145 km/h oraz moc przyspieszenia. Blokadę poświęcono 18-latkowi, który zabił się za kierownicą samochodu.

Ograniczenie szybkości w Teslach

Aktywacja kontroli rodzicielskiej wymaga oprogramowania 2018.24 lub nowszego oraz aplikacji mobilnej w wersji 3.4.1. Ograniczenie szybkości maksymalnej poświęcono 18-latkowi, Barrettowi Rileyowi, który zabił się w maju 2016 roku Teslą kupioną mu w prezencie przez ojca (patrz: zdjęcie na górze).

> Darmowy internet z nową Teslą tylko do końca czerwca 2018 [NOWE auta]. Od 1 lipca pod pewnymi warunkami

Nastolatek prawdopodobnie złamał ograniczenie szybkości do 48 km/h (30 mph) i roztrzaskał samochód o ścianę. Auto stanęło w płomieniach, w wypadku zginął Riley i pasażer, 18-letni Edgar Monserratt Martinez. Drugi pasażer przeżył zdarzenie.

Jak donosi (tutaj) portal Electrek, ojciec Rileya kupił mu Teslę, ponieważ słyszał, że to bezpieczne samochody. Poprosił również producenta o ograniczenie maksymalnej szybkości auta do 137 km/h (85 mph). Tesla spełniła jego prośbę, ale, jak widać, to nie wystarczało.

Na ilustracji: płonąca Tesla po wypadku Rileya (c) Sun Sentinel

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]