W Stanach Zjednoczonych Tesla obniżyła ceny swoich samochodów o kilka tysięcy dolarów. Najtańszy Model 3 Standard Range Plus zjechał do poziomu 38 tysięcy dolarów z wcześniejszych 40 tysięcy dolarów. W Europie obniżki zauważyliśmy przy Modelu S i X, natomiast Model 3 pozostał na niezmienionym poziomie. Tesla Model Y LR podrożała.

Obniżki w Tesli w Stanach Zjednoczonych i Europie

Podczas gdy Tesla Model 3 zjechała w dół o 2 tysiące dolarów, Tesla Model S stała się tańsza o 5 tysięcy dolarów – Long Range Plus startuje obecnie od 75 tysięcy dolarów, Performance od 95 tysięcy dolarów. O 5 tysięcy dolarów przycięto też ceny Tesli Model X (źródło). W cennikach europejskich do ruchu doszło na cenach Modelu S i X, choć nie mamy pewności, czy stało się to akurat dzisiejszej nocy.

Tesla Model S kosztuje teraz w Holandii:

  • 84 005 euro dla wariantu Long Range AWD, co jest równowartością 382,6 tysięcy złotych,
  • 101 005 euro dla wariantu Performance, co jest równowartością 460 tysięcy złotych.

W stosunku do cen, które zanotowaliśmy wcześniej, daje to obniżkę o około 4,8 i 4,7 tysiąca euro. Daje to kwotę zbliżoną do 5 tysięcy dolarów.

> 9 rowerzystów ładowało Teslę Model X. Do 1,2 kW mocy i +2 km zasięgu po 20 minutach pedałowania [wideo]

Ceny Tesli Model X są dziś następujące:

  • 90 005 euro dla wersji Long Range AWD, co jest równowartością 409,9 tysiąca złotych,
  • 107 005 euro dla wersji Performance, co jest równowartością 487,3 tysiąca złotych.

Cięcia wyniosły więc tutaj odpowiednio 4,6 oraz 3,8 tysiąca euro.

Jako ciekawostkę możemy dodać, że w Europie o 3 tysiące euro wzrosła cena Tesli Model Y Long Range AWD, ale stało się to już kilka miesięcy temu. Nieszczególnie ma to wpływ na jakiekolwiek transakcje, ponieważ auto ma być dostępne na naszym kontynencie dopiero w 2021 roku. Chociaż nie można wykluczać, że pojawi się u nas wcześniej, skoro producent decyduje się na obniżki cen, by rozruszać popyt.

> Maj 2020 miesiącem masowego wygasania pakietu Premium Connectivity w Teslach. Cena to „tylko” czy „aż” 45-50 zł/mies.? [OCENIAMY]

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: wszelkie obliczenia uwzględniają różnice w stawkach podatku VAT. Ceny dla Holandii są najbardziej miarodajne, ponieważ nie uwzględniają żadnych dopłat i bonusów środowiskowych. W innych krajach europejskich bywa z tym różnie, na przykład w Niemczech cena widoczna w konfiguratorze może uwzględniać dopłatę.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]