Tesla zaatakowała światowe rynki. Uruchomiła szereg pokazów w Europie, startuje również z konfiguratorem Modelu 3 w Chinach. Wygląda na to, że mieszkańcy Państwa Środka otrzymają swoje auta mniej więcej w tym samym czasie, co Europejczycy – czyli w marcu/kwietniu 2019.

Tesla w Europie, Tesla w Chinach, Tesla na całym świecie

Konfigurator udostępniony Chińczykom zapowiada to, czego możemy spodziewać się także w Europie: na ten moment dostępne są tylko warianty Long Range AWD oraz Performance, czyli najdroższe wersje samochodów. Kosztują one odpowiednio równowartość 316 i 376 tysięcy złotych. Najtańsza wersja Mid Range w ogóle nie jest dostępna.

> „Tesla Warszawa” oferuje Model 3: Mid Range (~62/63 kWh) już „od 502 euro miesięcznie”

Ceny samochodów są wysokie. Jak wylicza producent, cła i koszty transportu podnoszą je o 55-60 procent w stosunku do sytuacji, w której Tesle byłyby produkowane lokalnie. Z tego względu Amerykanie intensywnie pracują nad fabryką w Szanghaju.

Pierwsze dostawy Modelu 3 mają dopłynąć do Chin w marcu/kwietniu 2019. Droga morska Stany Zjednoczone-Chiny jest nieco dłuższa niż droga Stany Zjednoczone-Europa, więc jeśli Elon Musk dotrzyma obietnicy o pierwszych Modelach 3 w Europie w lutym/marcu 2019, spodziewamy się, że konfiguratory samochodów dla naszego kontynentu zostaną udostępnione w grudniu 2018.

Na zdjęciu: nowy wzór felgi z chińskiego konfiguratora. Źródło: Electrek

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.7]