Według informacji, które uzyskała belgijska telewizja Focus WTV, każdego tygodnia do Europy będą przypływać 3 000 egzemplarzy Tesla Model 3. Pierwsze dostawy mają się zjawić na naszym kontynencie już w lutym tego roku – statki transportowe wpłyną do portu w Belgii.

Masowe dostawy Tesla Model 3 do Europy od lutego

Telewizja Focus WTV informację uzyskała od firmy International Car Operators (ICO) specjalizującej się w obsłudze towarów, które można przemieszczać z wykorzystaniem ramp (źródło). Firma spodziewa się transportu 3 000 sztuk Tesla Model 3 tygodniowo poczynając od lutego 2019 roku. Częstotliwość transportów i ich wielkość spowodowały, że zdecydowano się na zatrudnienie 100 dodatkowych osób do ich obsługi.

> Fabryka BMW w Monachium przygotowuje się do produkcji BMW i4. 200 milionów euro na modernizację

Samochody przypłyną z San Francisco (Stany Zjednoczone) do Zeebrugge (Belgia), skąd następnie mają rozjechać się po całej Europie. Auta mają być sprawdzane zanim trafią do dealerów. ICO zainwestowało ponoć 2,5 miliona euro (równowartość 10,7 miliona złotych) w przygotowania do odbioru Tesli.

Już teraz operator aktywnie poszukuje osób chcących zatrudnić się przy składaniu samochodów, instalacji akcesoriów i dodatków, finalnej inspekcji, czyszczeniu i zabezpieczaniu powłoki lakierowej aut przed wysłaniem ich do salonów (źródło). Co ciekawe, Tesla z Modelami 3 działa inaczej niż w wypadku Modelu S i X, które do Europy trafiają jako kadłubki, a następnie są składane w zakładach w Tilburgu (Holandia).

> Konfigurator Tesla Model 3 w Europie dostępny dla wybrańców

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 12 głosów Średnia: 4.5]