Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez chińskie media, Tesla Model Y – crossover na bazie Tesli Model 3 – zostanie pokazany na salonie motoryzacyjnym w Szanghaju (Chiny). Impreza odbywa się w kwietniu 2019 roku, a Modelowi Y na imprezie ma towarzyszyć także Tesla Semi. Wcześniej pojawiały się informacje, że auto zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych już w marcu 2019 roku.

Za miesiąc-dwa dokładnie obejrzymy Tesla Model Y?

Jeśli informacja się potwierdzi, dojdzie do dwóch nietypowych zdarzeń za jednym zamachem: Elon Musk zaprezentuje nowy model na targach, a Chińczycy zobaczą go zaledwie miesiąc po oficjalnej premierze w Stanach Zjednoczonych. Skąd informacja o premierze w USA? Otóż prezes Tesli zażartował kiedyś na Twitterze, że Tesla Model Y zadebiutuje 15 marca, czyli w dniu idów marcowych – sporo osób uważa tę datę za realną, a teraz dodatkowo uwiarygadnia ją plotka na temat Shanghai Auto Show 2019.

> Tesla Model Y zaakceptowana do produkcji. Premiera w marcu 2019, start fabryk w 2020

Salon samochodowy w Szanghaju odbywa się w dniach 16-24 kwietnia 2019 roku (źródło).

Tesla Y: specyfikacja i wszystko, co wiemy

Tesla Model Y to crossover, który ma wykorzystywać około 75 procent części z Modelu 3. Pojawią się w nim jednak nietypowe rozwiązania, na przykład prostokątne, utrzymujące kształt wiązki kabli, które mogą być układane maszynowo.

> Tesla Model Y: gigantyczne przebiegi i 15 razy krótsze okablowanie ułatwiające automatyzację na taśmie produkcyjnej

Mówi się, że samochód będzie występował w wariancie z trzema rzędami siedzeń, a jego zasięg ma przekraczać 400 kilometrów [spekulacje]. Jego produkcja powinna ruszyć w 2020 roku, prawdopodobnie niemal równolegle w Chinach i w Stanach Zjednoczonych. Już we wrześniu 2020 roku Tesla chce budować 2 tysiące egzemplarzy Modelu Y tygodniowo.

Oprócz Modelu Y na targach w Szanghaju ma się pojawić również Tesla Semi, a portal EVSpecifications spekuluje, że po tej premierze Tesla zaprezentuje odświeżoną linię Modeli S i X.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]