W trakcie spotkania akcjonariuszy, Tesla ujawniła wewnętrzne badanie rynku samochodów segmentu premium średniej wielkości. Okazuje się, że Tesla Model 3 wygrywa w Stanach Zjednoczonych nawet z Mercedesem.

Tesla 3 kontra Audi A4, BMW serii 3, Lexus IS, Mercedes C-klasy

Według badań Tesli, Model 3 sprzedaje się obecnie lepiej niż konkurencja w segmencie aut luksusowych średniej wielkości. I to niezależnie od formy zastosowanego napędu (elektrycznego / spalinowego)!

> Ile energii zużywa klimatyzacja w samochodzie elektrycznym? 5-6 km zasięgu na 1 godzinę postoju [WIDEO]

Na rynku najsłabiej radzi sobie Lexus IS, trochę lepiej idzie BMW serii 3 i Audi A4. Najlepsze wyniki miał dotychczas Mercedes C-Klasse, ale i on został wyprzedzony w maju przez Teslę. W tym tempie Model 3 już stał się najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w historii Stanów Zjednoczonych, a wkrótce ma szansę nawiązać walkę z autami spoza segmentu premium.

Elon Musk w komunikacie do akcjonariuszy powtórzył też, że firma osiągnęła poziom produkcji 500 samochodów dziennie. Na koniec kwartału planowane jest wytwarzanie 5 tysięcy Modeli 3 tygodniowo, co daje około 20-25 tysięcy samochodów miesięcznie.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.6]