Portal WheelsJoint przygotował zestawienie sprzedaży Tesli Model 3 na tle jej głównej konkurencji. Wygląda na to, że samochód elektryczny już od 2017 roku wygrywa ze swoją spalinową konkurencją i, co ważne, prawdopodobnie wpływa na jej słabnące wyniki.

Tesla Model 3 lepsza niż Audi, Lexus, Mercedes, BMW

Choć Tesla Model 3 należy do segmentu D, portal WheelsJoint przyjrzał się rynkowi trochę szerzej i uwzględnił w zestawieniu również BMW serii 5 (segment E). Z wykresu wynika, że choć Amerykanie lekko znudzili się autami tej klasy, to Tesla Model 3 ma się na rynku świetnie. WheelsJoint idzie nawet dalej i stwierdza to, o czym wspominają też inni analitycy: Model 3 psuje sprzedaż wszystkim innym konkurentom.

W latach 2017-2019, gdy elektryk zadebiutował na rynku i stał się powszechnie dostępny, sprzedaż BMW serii 4 spadła o 53 procent, Mercedesów klasy C o 37 procent, Infiniti Q50 o 36 procent, Audi A4/S4 o 23 procent, BMW serii 3 o 20 procent. Poziom trzyma tylko Lexus, który zjechał o 0,12 procent, a ostatnio lekko się odbił:

Do tego, że Tesla Model 3 robi zamieszanie na amerykańskim rynku, przyznało się już BMW, o wpływie Tesli napomknęła też Toyota. Wkrótce minie rok od momentu wejścia Modelu 3 do Europy, więc warto będzie sprawdzić wpływ samochodu również na naszym kontynencie.

> Praca w Tesli? Producent szuka Polaków. Potrzebni ludzie do Niemiec, potrzebny kierownik SALONU w Warszawie

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 16 głosów Średnia: 4.6]