Tesla opublikowała dane techniczne Tesla Model 3 w wariancie Performance i AWD. Zasięg obu wersji ma być dokładnie taki sam, jak modelu Long Range, czyli wyniesie 499 kilometrów. Przyspieszenie od 0 do 97 km/h (0-60 mph) potrwa 3,5 (Performance) lub 4,5 sekundy (AWD).

Tesla 3 Performance / Tesla 3 AWD – wszystko, co wiemy

Normalna, dostępna obecnie w sprzedaży Tesla 3 Long Range dysponuje baterią o pojemności 75 kWh oraz przyspiesza do 97 km/h w 5,1 sekundy – przynajmniej oficjalnie. Wariant AWD, czyli z napędem na obie osie, ma osiągać tę samą szybkość po 4,5 sekundy. Spodziewaliśmy się takich parametrów, ale po wersji najmocniejszej:

> Tesla Model 3 Performance: dane techniczne i zaproszenie do konfiguracji w kolejnym tygodniu

Tymczasem wersja najmocniejsza, Tesla Model 3 Performance przyspiesza do 97 km/h w zaledwie 3,5 sekundy, co oznacza, że auto zostawia daleko w tyle Audi RS4 i Porsche Boxster. Szybkość maksymalna samochodu to 250 km/h (225 km/h dla wariantu Long Range i AWD), zasięg pozostał na niezmienionym poziomie. Cena Modelu 3 Performance to 78 tysięcy dolarów, czyli równowartość 284 tysięcy złotych netto.

Wersja AWD – a więc wariant z napędem na cztery koła, ale nie „Performance” – ma kosztować o 5 tysięcy dolarów więcej niż obecna Tesla 3 Long Range, to jest około 54-59 tysięcy dolarów. W obu wersjach (Performance i AWD) zostaną zastosowane dwa silniki: jeden z magnesami trwałymi, drugi indukcyjny. Sam prezes Tesli, Elon Musk, podkreśla, że jeden z silników (z magnesami trwałymi) zoptymalizowany został pod kątem zasięgu, drugi, indukcyjny, pozwala na lepsze osiągi.

Na ilustracji: prototyp Tesla Model 3 Performance (c) Teslarati

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]