Cały europejski rynek samochodów nowych poleciał w kwietniu 2020 na dno. W Zjednoczonym Królestwie spadek wyniósł 97 (!) procent. Zaplanowane dostawy Tesli Model 3 doszły jednak do skutku i w efekcie elektryk stał się najlepiej sprzedającym się modelem w kraju.

Tesla Model 3 z 15-procentowym udziałem w rynku [kwiecień 2020]

Brytyjskie wyniki kwietnia 2020 kojarzą się z chińskimi wynikami ze stycznia-lutego 2020 roku: sprzedaż samochodów nowych spadła rok do roku o 97 procent, z ponad 161 tysięcy do zaledwie 4,3 tysiąca aut. Podczas gdy tradycyjne salony były zamknięte, przekazywanie Tesli najwyraźniej odbywało się w miarę bez zakłóceń.

W efekcie na początku kwartału – gdy kalifornijski producent zwykle notował słabe wyniki – Model 3 stał się liderem sprzedaży wśród wszystkich samochodów nowych. Na drugim miejscu dojechał równie niespotykany na podium model: Jaguar I-Pace. Trzeci był Vauxhall (Opel) Corsa, czwarty dotarł Vauxhall Crossland X, na dziewiątym miejscu pojawił się Nissan Leaf (źródło).

W bardzo wielu krajach epidemia pokazała, jak będą wyglądały czasy, gdy tradycyjny, salonowy model sprzedaży zostanie znacząco uzupełniony lub wyparty przez model online’owy nadzorowany bezpośrednio przez producenta. Przykład Tesli sugeruje bowiem, że wielu odbiorcom wystarczy zapoznanie się z recenzjami i wrażeniami użytkowników, by podjąć decyzję o zakupie.

> Porsche Taycan Turbo S: przyspieszenie jak cios w brzuch, a w walce z Teslą Model S… dobry zawodnik! [wideo]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]