Właśnie otrzymaliśmy elektryzującą wiadomość od jednego z Czytelników. Wieki temu złożył on rezerwację na Tesla Model 3. Niczego dzięki niej nie zyskał, nie licząc może kilku siwych włosów wywołanych irytującym komunikatem o „Wczesnym roku 2019” (ang. Early 2019). Teraz właśnie wszystko się zmieniło: w konfiguratorze Tesli pojawiła się polska flaga, znamy też ceny Tesla Model 3 dla Polski.

Konfigurator Tesli Model 3 dla Polaków już aktywny. Można też zamawiać Model S i X

Czytelnik pokazał nam swoje konto na stronach Tesli. Widać na nim jego obecny samochód (inna Tesla) oraz rezerwację Modelu 3. Rezerwacja ta umożliwia już skonfigurowanie samochodu: pojawił się przycisk „Start designing”, który jest aktywny.

Co ciekawe: zwykle udostępnienie konfiguratora wiązało się z kampanią mailingową Tesli „Już możesz zaprojektować swoje auto”. Nasz Czytelnik niczego podobnego nie otrzymał, a możliwość skonfigurowania Modelu 3 dostrzegł trochę przy okazji. Łatwo jednak sprawdzić, strona Tesla.com faktycznie pozwala na stworzenie wymarzonej Tesli Model 3 dla Polski:

Cena Tesla Model 3 rozpoczyna się od 40 380 euro, co po kursie z dziś daje niecałe 176 tysięcy złotych. Domyślamy się, że to kwota netto – brutto wychodzi więc od 216 410 tysięcy złotych. Niestety, minusem jest czas dostawy. Samochód ma być dostępny „Na początku roku 2020” (ang. Early 2020):

Warto przypomnieć, że zaledwie kilka tygodni temu Elon Musk obiecał, że w Polsce będą centra serwisowe Tesli oraz „znacznie więcej Superchargerów”. Nieco wcześniej deklarował, że „ma nadzieję na Europę Wschodnią w 2019 roku”. Wszystkie te informacje jakoś się ze sobą łączą: uruchomienie większej liczby Superchargerów na pewno ułatwiłoby Polakom decyzję o wyborze Tesli – szczególnie, że pierwszy serwis już jest, a kolejne mają powstać.

> CIECHOCINEK. Uwaga, Supercharger Tesli nie działa – firma ponoć nie płaci rachunków

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 9 głosów Średnia: 4.6]