Tesla Model 3 w końcu będzie umożliwiała słuchanie radia FM! Taką informację umieścił na Twitterze internauta Model 3 Owners Club – i zobrazował ją zdjęciem. Dotychczas samochód umożliwiał jedynie streaming stacji radiowych.

Radio FM w Tesla M3

Choć Tesla Model 3 posiada układy i anteny do obsługi radia FM (fale ultrakrótkie), użytkownicy mający kontakt z samochodem ze zdziwieniem zauważali, że radia FM w interfejsie… nie ma. Po prostu nie dawało się go w żaden sposób włączyć. Tę informację ostatecznie potwierdziła też Tesla:

> Tesla Model 3 BEZ RADIA FM?! Jedyny samochód w Polsce, za który nie będzie abonamentu RTV

Post użytkownika Model 3 Owners Club udowadnia, że nowa wersja oprogramowania pozwala już na włączenie radia FM. Internauta dodaje jednak, że funkcja „nadal wymaga dopracowania”. Nie wiadomo, co to konkretnie znaczy: czy chodzi o brak możliwości wyboru stacji, czy niewygodny interfejs do obsługi częstotliwości…

Warto przy okazji dodać, że Model 3 z założenia nie posiada i nie będzie posiadał radia AM. W Polsce to umiarkowanie przydatna funkcja, ale w Stanach Zjednoczonych wiele stacji folkowych nadal nadaje właśnie z użyciem AM.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Samochody elektryczne na świecie – szybkie podsumowanie każdego ranka. Zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 4]