Na portalu Finn.no pojawiło się ogłoszenie, w którym na sprzedaż wystawiono Teslę przerobioną na karawan. Samochód z przebiegiem zaledwie 1 000 kilometrów dostępny jest za 1 999 000 koron norweskich, co stanowi równowartość 865 tysięcy złotych.

„Dziadek zawsze marzył, żeby przejechać się Teslą”

Kto choć raz szedł w kondukcie pogrzebowym, wie, że najczęściej podąża się za lekko hałasującym i emitującym spaliny pojazdem. W takiej sytuacji elektryczny karawan wydaje się znaczącym udogodnieniem dla żałobników, nawet jeśli nie wypada im narzekać na sytuację…

Na norweskim portalu ogłoszeniowym Finn.no zamieszczono ogłoszenie z Teslą-karawanem. Wyprodukowany w 2018 roku i zmodyfikowany zapewne niedługo później samochód wystawiono za równowartość 865 tysięcy złotych. Auto ma zaledwie 1 000 kilometrów przebiegu, zostało przedłużone, a przestrzeń za tylnymi siedzeniami obito skórą, wyposażono w drewnianą podłogę i chromowane wstawki, żeby trumna podróżowała w prawdziwym luksusie.

Tesla Model S została przerobiona przez Jana Erika Naleya, który chwali się, że dotychczas wyprodukował już trzy Tesle-karawany. Nie jest on jedynym człowiekiem na świecie, który modyfikuje nadwozia kalifornijskiego producenta: pierwsza była holenderska firma RemetzCars, ale pojawiły się też projekty Tesli-kombi stworzone przez włoskie biuro projektowe Ares Design.

Oto karawan wystawiony właśnie na portalu Finn.no:

A to Tesla zmodyfikowana przez RemetzCars oraz zaproponowana przez Ares Design (czerwona). Ten ostatni projekt to tylko wizualizacja Tesli kombi, której to wizualizacji nie zademonstrowano jeszcze w prawdziwym samochodzie:

Dodajmy, że samochody powstają w prywatnych warsztatach, ponieważ Tesla nie oferuje obecnie Modelu S w wersji kombi. Wszyscy, którzy chcieliby kupić auto w takim wariancie nadwoziowym, muszą liczyć na przeróbki albo przekonać się do droższej Tesli Model X.

> Aktualne ceny samochodów elektrycznych w Polsce [sierpień 2019]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 2.3]