Od kwietnia 2019 roku na rynek trafiają ulepszone warianty Tesli Model S / X o nazwie „Raven”. Najnowsze oprogramowanie 2019.32 ma pozwalać na lepsze osiągi tych samochodów podczas mocnego przyspieszania. Zawarto w nim również nową wersję oprogramowania dla kluczyka (!) Tesli Model S i tłumaczenie na język norweski.

Ostatnia aktualizacja Tesli, firmware 2019.32.x, z ważnymi zmianami dla edycji „Raven”

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w opisie aktualizacji, firmware 2019.32 w najnowszych Teslach S/X z serii „Raven” pozwala na osiągnięcie „lepszej dynamiki jazdy przy dużym przyspieszeniu” (źródło).

> Tesla firmware 2019.28.3.1 – trochę nowinek, trochę błędów

Nie wiadomo jeszcze, o co chodzi, wytłumaczmy zatem tylko, że „Raven” to produkowane od kilku miesięcy Tesle Model S i X (2019) z ulepszonym zawieszeniem adaptacyjnym i zmienionymi silnikami. Samochody mają silniki indukcyjne z tyłu (po staremu) oraz silniki z magnesami trwałymi z Tesli Model 3 z przodu (tutaj zaszła zmiana – wcześniej były to także silniki indukcyjne).

Interesująca jest również pozostała część pakietu oprogramowania. Otóż wraz z firmware 2019.32 dystrybuowane jest nowe oprogramowanie kluczyka (v2, czyli wersja 2.). Podkreślmy to: „kluczyka”, nie „obsługi kluczyka przez samochód”! Aktualizacja ma zabezpieczać przed atakami na komunikację kluczyk-auto, czyli trywialnie łatwymi kradzieżami Tesli metodą „na walizkę”:

> Kolejna kradzież Tesli metodą „na walizkę”. Właściciele, używajcie PIN-ów i zmieniajcie je! [wideo]

Aby wgrać software, należy wejść do Controls -> Service -> Key FOB update.

Najnowsze firmware to wreszcie norweska wersja językowa oraz powiadomienie wyświetlane na pasku stanu (na górze). To ostatnie powinno informować o dostępności zaktualizowanej wersji oprogramowania.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.4]