We wrześniu 2020 roku Tesla Model 3 była najlepiej sprzedającym się samochodem w ogóle w Szwajcarii. Druga w rankingu Skoda Octavia osiągnęła prawie dwa razy słabszy wynik. Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce pojawiły się jeszcze dwa inne modele czysto elektryczne, w tym jeden nowicjusz.

Ranking sprzedaży samochodów w Szwajcarii [wrzesień 2020]

Zgodnie z danymi ASTRA/MOFIS, które wydobył @ceo_plus_ch, ranking najchętniej kupowanych aut w Szwajcarii we wrześniu prezentował się następująco (elektryki zostały zaznaczone pogrubieniem):

  1. Tesla Model 3,
  2. Skoda Octavia,
  3. Skoda Karoq
  4. Audi Q3,
  5. Mercedes GLC,
  6. Mercedes A-klasy (w tym A 250e, hybryda plug-in),
  7. Seat Ateca,
  8. Renault Zoe,
  9. Volkswagen ID.3,
  10. Volvo XC40.

Na jedenastym miejscu dojechał Hyundai Kona we wszystkich wariantach, w tym również model Electric (Elektro). Wśród modeli z TOP20 43 procent stanowiły hybrydy (stare i plug-in), a aż 25 procent (!) modeli było autami czysto elektrycznymi (źródło). Warto podkreślić, że Volkswagen ID.3 już mocno zaznaczył swoją obecność, choć jego dostawy dopiero wystartowały:

Najchętniej kupowane samochody w Szwajcarii we wrześniu 2020, ranking TOP20. Kolor zielony – czyste elektryki, kolor brudnożółty – stare hybrydy i hybrydy plug-in, kolor brązowy – auta czysto spalinowe (c) Roger Rusch, ceo plus +

W całym III kwartale 2020 pierwsze miejsce zdobyła Skoda Octavia, druga była Tesla Model 3, trzecie Audi Q3. Tym razem do TOP10 nie trafiły żadne inne modele elektryczne.

W zestawieniu rocznym (styczeń-wrzesień 2020) najchętniej kupowanym elektrykiem – już bez aut spalinowych – jest Tesla Model 3, drugie było Renault Zoe, pozostałe – już dużo słabsze – Hyundai Kona Electric, BMW i3, Audi e-tron i Mercedes EQC. Na 7. miejscu dojechała Tesla Model X, na 14. – Tesla Model S (źródło).

Zdjęcie otwierające: ilustracyjne, Tesla Model 3 ze szklanym dachem, który w obecności mikroskopijnych kropel wody sprawiał wrażenie żółtopomarańczowego lub czerwonego, w zależności od kąta patrzenia (c) Earl of Frunkpuppy / Twitter . Do zmiany koloru wystarczyła drobna warstwa wody, choćby z topiącego się śniegu (źródło):

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]