Subaru poinformowało, że na wystawie Geneva Motor Show 2019 zaprezentuje dwa samochody wyposażone w napęd hybrydowy, które trafią na rynek europejski. Subaru e-BOXER to prawdopodobnie silniki spalinowe typu bokser wzbogacone o silnik lub silniki elektryczne i baterię.

Subaru e-BOXER, czyli Subaru Prius Plug-in

Według nieoficjalnych informacji jednym z modeli, który zadebiutuje na targach w Genewie, będzie Subaru XV Hybrid (2019), czyli bliźniak Crosstreka Hybrid oferowanego na rynku amerykańskim. Auto miałoby wykorzystywać rozwiązania zastosowane w Toyocie Prius Plug-in – i nie ma w tym niczego zaskakującego, ponieważ Subaru od dawna używa napędów elektrycznych dostarczanych właśnie przez Toyotę. Nie były one jednak dostępne w Europie.

Amerykański Subaru Crosstrek Hybrid posiada silnik spalinowy typu bokser o mocy 102 kW (139 KM) oraz dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 110 kW (150 KM). Bateria o pojemności 8,8 kWh pozwala na rozpędzenie się do 105 km/h i przejechanie 27,4 kilometra w trybie czysto elektrycznym.

> Porównanie samochodów: jakie zasięgi mają nowoczesne hybrydy plug-in w trybie elektrycznym?

Chociaż na rynku jest już konkurencyjna Toyota Prius Plug-in – nie licząc innych modeli – Subaru może jednak mieć pewną przewagę konkurencyjną. Wystarczy, że producent zaoferuje pięć miejsc w kabinie (Prius Plug-in ma cztery) w dotychczasowym atrakcyjnym nadwoziu i z bulgocącym bokserem pod maską, a auto może podbić kilka serc.

Samochody z napędami e-BOXER będzie można obejrzeć podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie w dniach 7-17 marca 2019. Informacje prasowe na temat nowych aut powinny zostać udostępnione nieco wcześniej 5 lub 6 marca.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]