Portal kaixian.tv sfotografował w Chinach nowy model Skoda Superb 2019/2020. Auto prawie nie różni się od dotychczasowej wersji, nowością będzie natomiast Skoda Hybrid – model z silnikiem spalinowym i możliwością ładowania z gniazdka, czyli hybryda plug-in bazująca na VW Passacie GTE.

Skoda Superb 2019/2020: zmodyfikowane reflektory, bez logo na tylnej masce

Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest napis „SKODA” na tylnej masce, który zastąpił logotyp producenta. Oprócz tego auto rozpoznamy po lekko odświeżonych reflektorach z przodu, szczególnie po LED-ach ulokowanych na dole auta.

Z punktu widzenia www.elektrowoz.pl najważniejszą zmianą będzie wykorzystanie zespołu napędowego Volkswagena Passata GTE, żeby uczynić ze Skody Superb (2020) pełnoprawną hybrydę plug-in. Nie wiemy jeszcze, czy będzie to poprzednia wersja z baterią o pojemności 9,9 kWh, czy może wariant nowszy z akumulatorami 13 kWh – niemal na pewno jednak silnik elektryczny zostanie sparowany z silnikiem spalinowym 1.4 TSI.

> Volkswagen Passat GTE (2019): większa bateria, większy zasięg, odświeżone nadwozie

W zależności od pojemności baterii samochód powinien zaoferować około 36 (9,9 kWh) lub 47 kilometrów realnego zasięgu, czyli mniej więcej 42 lub 55 kilometrów według procedury WLTP – ale są to nasze szacunki, które mogą się zmienić w zależności od wagi auta i rozmiaru kół podczas procesu certyfikacji (większe koła = mniejszy zasięg).

Pierwszym czysto elektrycznym samochodem Skody będzie Citigo-e [nazwa robocza] skonstruowana na bazie VW e-Upa, która powinna pojawić się w ofercie jeszcze w tym roku. W 2020 roku zadebiutuje prawdopodobnie Skoda Vision E zbudowana na bazie VW ID. Crozza.

Nowa Skoda Superb 2019/2020 według oficjalnej wizji (c) Skody

Skoda Superb 2019/2020 – tył. Charakterystyczny jest brak logotypu producenta (c) kaixian.tv

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]