Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Seat Mii Electric /właściwie: Seat Mii electric/ trafi na wybrane europejskie rynki, ale bez Polski. Teraz otrzymaliśmy oficjalne zapewnienie, że mały elektryk (segment A) zawita również do naszego kraju. Usłyszeliśmy przy okazji kilka przecieków na temat ceny auta.

Seat Mii Electric: cena, dane techniczne i wszystko, co wiemy

Zacznijmy od plotek, czyli informacji całkowicie nieoficjalnych. Otóż cena Seata Mii Electric ponoć jeszcze nie została oficjalnie zatwierdzona, ale ma być tak skalkulowana, żeby auto kwalifikowało się na najwyższe możliwe dopłaty. Oznaczałoby to kwotę poniżej 20 tysięcy euro, prawdopodobnie od 19 tysięcy euro w podstawie, co oznacza równowartość 85-81 tysięcy złotych. Seat chce się zatem pozycjonować nieco wyżej niż Skoda.

> Skoda CitigoE iV – elektryczna Skoda na bazie VW e-Up już oficjalnie

Jak na samochód segmentu A to dość wysoka kwota, ale trzeba pamiętać, że zostanie ona obniżona o dopłatę w wysokości 21-36 tysięcy złotych, czyli w efekcie otrzymamy auto w cenie od 45 (wariat ultraoptymistyczny) do 64 tysięcy złotych (wariant optymistyczno-realistyczny). Oczywiście pod warunkiem, że plotki okażą się prawdą. A wtedy Renault Zoe może czuć się poważnie zagrożony, bo Seat Mii Electric zaoferuje niewiele gorsze parametry techniczne – w porównaniu do Zoe R90 – i niewiele mniejszą kabinę o 50 tysięcy złotych taniej.

Specyfikacja Seata Mii Electric jest znana: 36,8 kWh baterii, 61 kW (83 KM) mocy, 210 Nm momentu obrotowego, 260 km WLTP, czyli 225-240 kilometrów zasięgu realnego. Auto będzie wyposażone w opcjonalny port szybkiego ładowania. Samochód będzie produkowany w Bratysławie od czwartego kwartału 2019 roku – przedsprzedaż samochodu ma ruszyć po wakacjach, przy czym mówi się, że producent nastawia się na duże zainteresowanie wśród operatorów usług carsharingowych.

W oficjalnej sprzedaży Seat Mii Electric będzie dostępny od 2020 roku.

Schemat budowy Skody CitigoE iV, siostry-bliźniaczki Seata Mii Electric (2020) i nowej generacji VW E-Upa (2020) (c) Skoda

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]