General Motors zaprezentowało wizję Cruise AV, czyli autonomicznego pojazdu przyszłości zbudowanego na bazie Chevroleta Bolta. To jeden z pierwszych samochodów na świecie, który w kabinie nie ma… kierownicy. Nawet chowanej.

Autonomiczny GM Cruise AV na bazie Bolta już w 2019 roku?

Podczas prezentacji w listopadzie 2017 roku, General Motors podkreślało, że tylko samochody elektryczne nadają się do rozwiązań autonomicznej jazdy. Przedstawiciele firmy pokazywali też Chevroleta Bolta jako przykład platformy służącej do testów sztucznej inteligencji (patrz: General Motors chce walczyć z Teslą na technologie autonomicznej jazdy).

Teraz General Motors poszło o krok dalej.

W oparciu o Bolta zbudowano crossovery Cruise AV. Samochody mają pojawić się w ofercie już w 2019 roku. Auta Cruise AV wyposażone mają być w 14 kamer obserwujących otoczenie, 3 radary o szerokim polu widzenia, 5 lidarów (radarów laserowych), 8 klasycznych radarów dużego zasięgu i 10 czujników zbliżeniowych. Dzięki temu będą całkowicie samodzielne i obsłużą autonomiczną jazdę piątego poziomu – czyli niewymagającą obecności kierowcy. I mają się pojawić w ofercie już w 2019 roku, czyli za rok!

General Motors twierdzi, że to pierwsze pojazdy bez pedałów i kierownicy, ale Electrek przytomnie zauważa, że już w 2014 roku Google prezentowało podobne autka. Badania prowadzone nad nimi stały się później częścią Waymo.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Zasięg Leafa 2 WLTP – zalajkuj i ZOBACZ

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]