Rosyjski startup Aviar Motors zapowiedział, że chce rozpocząć produkcję klasycznego Mustanga z wnętrzem inspirowanym samochodami Tesla: R67. Auto ma mieć baterię o pojemności 100 kWh, 507 km zasięgu i oczywiście będzie fantastycznie przyspieszać.

R67 Aviar Motors, czyli kolejny startup „Mamy pomysł, dajcie pieniądze”

Choć aniołowie biznesu często mówią, że „doskonały pomysł na biznes” wart jest 1 zł + VAT i że mają takich całe kilogramy, na świecie nie brakuje kolejnych startupów, które usiłują sprzedać wizje jako gotowe produkty. Jednym z nich jest rosyjski Aviar Motors. Firma zaprezentowała mianowicie kilka obrazków ukazujących zmodyfikowanego Forda Mustanga z napędem elektrycznym o niemal kosmicznych parametrach jezdnych.

> Infiniti zaprezentowało zapowiedź elektrycznego crossovera

R67 ma mieć baterię o pojemności 100 kWh, a więc na poziomie najdroższych współcześnie produkowanych Tesli. Samochód będzie dysponował „niesamowitym przyspieszeniem”, bo [na papierze] osiąga 100 km/h już po 2,2 sekundy dzięki 840 KM mocy. Auto ma mieć 507 kilometrów zasięgu, „zaawansowane systemy wspomagania kierowcy dla zapewnienia mu bezpieczeństwa i komfortu”. Wnętrze ma być mocno inspirowane Teslą, o czym łatwo się patrząc na duży pionowy ekran środkowy.

Nie podano żadnych informacji na temat ceny auta, pochodzenia baterii (rozbite Tesle?) czy dat dotyczących produkcji/konwersji.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.3]