Na moment przed rozpoczęciem Paris Motor Show 2018 Renault zaprezentował niewielki elektryczny crossover: Renault K-ZE. Samochód ma trafić najpierw do Chin, a rok później także do Europy. Zaskakuje zasięg K-ZE, który ma wynieść zaledwie około 250 kilometrów NEDC.

Renault K-ZE: zgrabny, ale dziwnie małym zasięgiem

„250 kilometrów NEDC” to według naszych obliczeń około 170-190 kilometrów zasięgu realnego w zależności od tego, czy mówimy o wycofanym europejskim NEDC, czy może o jego chińskim wariancie. To dziwnie mała liczba jeśli wziąć pod uwagę, że nawet Renault Zoe oferuje dziś realne 230+ kilometrów, a K-ZE ma się pojawić dopiero za rok.

> Ceny BMW i3 (2019) 120 Ah minimalnie wyższe niż w modelu 94 Ah. Jest też pięć miejsc w kabinie!

Renault K-ZE jest crossoverem i należy do segmentu A-SUV, czyli we wnętrzu powinien zaoferować mniej więcej tyle samo miejsca, co samochody osobowe klasy B. To oznacza wymiary zbliżone do Zoe, samochód mniejszy niż Hyundai Kona Electric, a walczący o klientów z e.GO, Fiatem 500e i BMW i3.

Elektryczny Renault ma zadebiutować w roku 2019 w Chinach, rok później powinien trafić do Europy. Producent twierdzi, że samochód będzie „tani”, nie ujawniono jednak jego ceny. Według naszych intuicji auto w tym segmencie i z tym zasięgiem dziś kosztowałoby około 90-120 tysięcy złotych, chyba że Renault zasadzi się na twardą konkurencję z BMW – wtedy „tani” to 25 procent mniej niż w przypadku BMW i3, a więc około 130+ tysięcy złotych [spekulacje www.elektrowoz.pl].

Elektryczny Renault K-ZE: zasięg samochodu zaskakuje, ma to być tylko „250 kilometrów NEDC”, czyli realnie mniej niż 200 km. Natomiast sylwetka auta jest zgrabna i przyjemna dla oka (c) Renault

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]