Bloomberg stworzył arkusz kalkulacyjny, w którym śledzi liczbę wyprodukowanych Tesli 3. Wszystko wskazuje na to, że na koniec marca 2018 firma osiągnie liczbę niemal 10-12 tysięcy egzemplarzy auta oczekujących na dostawę.

Ile Tesli 3 wyprodukowano do dziś?

Według szacunków Bloomberga, koniec pierwszego kwartału 2018 roku powinien zamknąć się liczbą 10-12 tysięcy wyprodukowanych samochodów, z czego do dziś (26.03) wytworzono ich niemal 11 tysięcy.

Szacunki dotyczące produkcji Tesli 3 (c) Bloomberg

Aktualny poziom produkcji to 787 samochodów tygodniowo, choć zdarzały się okresy, gdy osiągano już 900+ egzemplarzy tygodniowo. Jeśli założyć, że kolejka oczekujących na samochód nadal liczy 500+ tysięcy osób, to przy tym tempie wzrostu produkcji, nie zacznie się ona rozładowywać przed 2019 rokiem.

Dostęp do konfiguratora Tesla Model 3 otrzymali niedawno wybrani mieszkańcy Kanady. Wariant z kierownicą po prawej stronie – Wielka Brytania, Australia – ma się pojawić nie wcześniej niż pod koniec 2018 roku. W podobnym czasie auto ma zawitać do kontynentalnej części Europy. Oczywiście mówimy o możliwości konfiguracji samochodu, a nie o dostawie pod dom!

> Tani samochód elektryczny? Renault: Mały elektryk w cenie spalinówki od 2020 roku. Większe – w 2025 roku

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 10 głosów Średnia: 4.8]